جاذبه های توریستی کیش

چهارشنبه 25 مرداد 1396
12:02
مری


خانه مردم شناسی کیش

خانه مردم شناسی کیش از دیدنی بسیار زیبای کیش که نشان دهنده ی مهمان نوازی مردمان کیش می باشد.همچنین صاحب اصلی خانه مرحوم حاج عبدالله بن شاهین می باشد.تعداد اتاق های این خانه 15 و دارای دو حیاط (مجلسی و حیاط خانه)می باشد.گردشگران تور کیش هتل مارینا نوروز 97 می توانید از این خانه ی باستانی و بومی کیش که نشان دهنده ی تاریخ ،فرهنگ آداب و رسوم بومیان کیش را نمایش می دهد.لذا گردشگران تور کیش می توانند از سایر وسایل های قدیمی و پخت و پز و صید مروارید و مکان نگهداری خرما و تهویه شیره خرما بصورت سنتی دیدن کنید.با تور کیش همراه شوید تا از معروفترین و زیباترین دیدنی های کیش کنار عزیزانتان لذت ببرید.

خانه مردم شناسی کیش

خانه مردم شناسی کیش


روستای باغو کیش

از دیگر جاذبه های گردشگری کیش می توان به روستای باغو اشاره کرد.در گذشته های دیرینه چند روستا وجود داشت که که تنها روستای به جا مانده در گذشته می باشد.در این منطقه آبشخورهایی ساخته شده که باعث حضور بیشتر آهوان در آنجا هستند.گردشگران تور کیش هتل مارینا شهریور 96 که علاقه زیادی به مکان های سنتی ،پخت و پز غذا ، ییلاق و قشلاق و همچنین شرایط خنک نگه داشن آب در گرمای زیاد را می توانند از نزدیک مشاهده کنند.همچنین گردشگران تور کیش هتل مارینا پاییز 96 می توانند پس از مشاهده از این روستا به پارک دلیران رفته و در آنجا کنار عزیزانتان وقت گذارنی کنید.

روستای باغو کیش


پارک ساحلی مرجان کیش

یکی دیگر از جاذبه های گردشگری جزیره کیش پارک ساحلی مرجان می باشد.گردشگران تور کیش هتل مارینا مهر 96 می توانند پس خرید از مرکز خرید مرجان که از بزرگتیرین و معروفترین مراکز خرید می باشد.

از امکانات این جاذبه گردشگری دوچرخه سواری و غواصی ،جت اسکی ،شاتل و پاراسل میباشد که شما گردشگران تور کیشمی توانید لحظات خوشی را در این تفرجگاه کنارعزیزانتان سپری کنید.

پارک ساحلی مرجان کیش


آب انبار سنتی کیش

آب انبار سنتی کیش از مکان ها تفریح جزیره کیش می باشد.این آب انبار از دو گنبد و پنج بادگیر تشکیل یافته و شیوه معماری آن به سبک معماری سنتی یزد می‌باشد که برای جمع شدن آب های سطحی بنا شده است.در یزد برای خنک نمودن بنا ها از بادگیر استفاده می کنند.در اینجا هم به منظور خنک نمودن بنا از بادگیر استفاده کرده اند. ایرانیان در گذشته برای ذخیره آب آشامیدنی، اقدام به ساخت آب‌انبار می‌نمودند که در حال حاضر می‌توان بقایای این سازه‌های ارزشمند را در گوشه و کنار سرزمین پهناورمان (به ویژه در نقاط کم‌باران) مشاهده نمود. با توجه به ساخت و سازهای کیش و از بین رفتن مسیر آب‌های سطحی منتهی به آب‌انبارهای سنتی، امروزه از دستگاه آب‌ شیرین کن برای تهیه آب شیرین استفاده می‌شود.همچنین گردشگران تور کیش هتل مارینا آبان 96 که علاقه به دیدن از مکان های قدیمی که یادآور گذشتگان می شوند می توانند از این مکان دیدنی و با ارزش دیدن کنند.

آب انبار سنتی کیش

آب انبار سنتی کیش


کلبه هور جزیره کیش

کلبه هور جزیره کیش یکی از مکان های تفریحی جزیره کیش می باشد.در این جزیره آبزیان همچون هامور، سرخو، سنگسر، انواع صدف ها و لاکپشت ها یافت می شود.همچنین این منطقه برای غواصان نیز جذابیت دارد. در ساحل جنوبي آن غاري کوچک به طول 5 متر وجود داشته که عبور از آن به هنگام مد کامل بسيار لذت بخش خواهد بود.عمق این جزیره 8 متر است.بیشترین جذابیت هور بیشتر به خاطر طبیعت وحشی این منطقه است که در اکثر مواقع سال برخورد موجهای بزرگ با صخره های سنگی بسیار هیجان برانگیز است.صدای امواج و سکوت آن در شب را برای گردشگران تور کیش هتل مارینا آذر 96 لحظات خوشی را فراهم کرده است.

کلبه هور جزیره کیش

کلبه هور جزیره کیش


[ بازدید : 0 ] [ امتیاز : 4 ] [ امتیاز شما : ]
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به سایت جامع گردشگری است. | قدرت گرفته از Blogroz.ir| طراح قالب Blogroz.ir
× بستن تبلیغات